6.ročník 2009

Závěrečný komentář k finálovému turnaji 2009

Letos poprvé se turnaj konal za účasti hráčů z 8-mi výkonnostních kategorií - kategorie jsou rozřazeny dle průměrů hráčů a pojmenovány bowlingovou terminologií (od Mr.Perfect až po Mr.Split). Toto členění hráčů znamenalo zatím nejvyšší účast na Czech Masters - 130 hráčů a zájem o účast byl hlavně v nižších kategoriích - někteří hráči Mr.Perfect a hráčky Ms.Perfect se turnaje neúčastnili což bylo docela překvapivé, jelikož měli díky své výkonosti docela velkou šanci na úspěch a na jakém jiném českém turnaji si za 500,- Kč startovného vyhrajete cenu za 60.000,- Kč

Poprvé také nebyl turnaj roztažen do obou víkendových dní, což sice přineslo větší množství her a ukončení finále kolem 22:00, ale ti nejlepší se s tím velice dobře vyrovnali a podávali pěkné výkony i v samotném finále. Nejvíce sil měli opět junioři, kteří obsadili první a třetí místo - vítězem turnaje se stal Jaroslav Lorenc, který si poradil v televizním finále s Karlem Hladíkem v poměru 224:189 a zaslouženě si vyhrál zájez na KUBU (kdy a kde se to bude vysílat budeme včas informovat). Druhý v pořadí Karel Hladík odjel do Brna s mininotebookem a třetí Ondřej Mlynář si odnesl digitální foťák. V průběhu dne se také rozdávaly ceny za první tři místa v celoročním pořadí Bodovacího žebříčku a pohár si také odnesli nejlepší hráči všech kategorií Czech Masters. Cen bylo opravdu dost - podobně se bude hrát opět za rok, kategorie se osvědčily a tak v nich budeme pokračovat s drobnými změnami (viz.propozice). Seznam turnajů, v kterým můžete získal body do žebříčku, také najdete zatím na těchto stránkách (po inovaci bowlingwebu bude žebříček opět tam).

Závěrem - tak opět za rok - bude se hrát o zájezd na FLORIDU - tak nenechávejte sběr bodů na poslední chvíli (jako někteří a pak jim bylo líto, že si turnaj nemohou zahrát)