8.ročník 2011

Komentář k finálovému turnaji 2011

Letošní finále Czech Masters by se dalo nazvat jako velké bowlingové drama. Jsem rád, že systém Bodovacího FIRO-tour žebříčku umožňuje, aby do finále Czech Masters se probojovali i hráči, kteří zrovna nemají výkonnost na nejlepší české hráče a můžeme pak i tyto hráče vidět ve velkém televizním finále jak bojují o možnost poprat se o ceny nejvyšší.

V letošním roce položenou rukavici zvedl z bowlingových drah Richard Soukup, který postoupil do finále Czech Masters jako Lucky Losers a to ještě tak, že teprve tento týden mu byla nabídnuta účast ve finále Czech Masters, protože někteří hráči svou účast odřekli - což docela nechápu, protože na kterém turnaji v ČR si za 650,- Kč můžete vyhrát hlavní cenu za 60.000,- Kč - taková šance je pro hráče připravena pouze jednou za rok a to díky CK FIRO-tour, který do finále Czech Masters věnuje tuto velice atraktivní cenu. Navíc propozice turnaje jsou připraveny tak, aby hráči s nižší výkonností měli na úspěch a zisk hlavní ceny reálnou šanci.

Do finále Roll-off tak postoupili nejlepší hráči ze všech výkonnostních kategorií a podle svých průměrů byli postupně nasazováni do vyřazovacích vzájemných zápasů po 4 hráčích. Z každé finálové čtyřky pak dva postupovali dále, poslední finálovou čtyřku tak tvořili tito hráči : Michal Včeliš, Jaroslav Lorenc, Richard Soukup a Michaela Volšičková. Všichni přítomní diváci čekali na velké finále Michal Včeliš a Jaroslav Lorenc, ale nakonec nad Michala Včeliše se probojoval velice pěknou hrou domácí Richard Soukup.

Ve finále se tak utkali dva severočeši - favorit turnaje Jaroslav Lorenc a Richard Soukup, který jak již bylo popsáno výše postupoval jako Lucky Losers. Na obou finalistech byla znát značná nervozita, nevím zda to bylo přítomností TV Nova Sport, která z Czech Masters natáčela 30 min pořad a nebo výše možné výhry. Drama finále vyvrcholilo v posledním desátém framu - Richard Soukup měl dohráno - jeho výsledek byl 180 a tak Jardovi Lorencovi stačilo dohodit - Jarda zahrál velice pěkný hod, ale zůstala mu tam kuželka č.7, a tak bylo jasné pokud dohodí jede do Mexika on, pokud nedohodí může balit kufry Richard.

No a výsledek jeho posledního hodu už ani nemusím komentovat - do Mexika od CK FIRO-tour tak cestuje Richard Soukup, který tak názorně předvedl všem, že vítězem Czech Masters se může stát opravdu kdokoliv kdo momentálně má bowlingovou formu a také řádnou dávku bowlingového štěstí.

A tak závěrem - děkuji partnerům turnaje za podporu Bodovacího žebříčku - hlavně CK FIRO-tour, který věnuje hlavní cenu, dále pak X-shop bowlingu a v neposlední řadě všem hráčům, kteří po celý rok pravidelně a usilovně sbírají body na turnajích, aby pak mohli bojovat v turnaji Czech Masters o stupně nejvyšší. Děkuji také bowling centru StrikeLand Chomutov, který je již tradičním spolupořadatelem Czech Masters a se všemi se těším na viděnou na Czech Masters 2012.


 Konečné výsledky všech výkonostních skupin 

výsledky MR. PERFECT     výsledky MR. DOUBLE     výsledky MR. STRIKE

výsledky MR. SPARE     výsledky MR. SPLIT     výsledky MR. JUNIOR

výsledky MS. PERFECT     výsledky MS. SPARE     výsledky LUCKY LOSERS


 výsledky play-off  

play-off Mr.PERFECT - klikněte ZDE                 

play-off Mr.DOUBLE - klikněte ZDE

play-off Mr. STRIKE & Mr. SPARE - klikněte ZDE

play-off Mr. SPLIT & Mr. JUNIOR - klikněte ZDE

play-off Ms. PERFECT & Ms. SPARE - klikněte ZDE

play-off LUCKY LOSERS & DOUBLE LUCKY LOSERS - klikněte ZDE

Výsledky finále ROLL-OFF - klikněte ZDE

partners: